Smart Ukraine

У Києві презентували інноваційну модель розвитку територій

15 листопада у Києві відбувся Мітап Агенцій регіонального розвитку (АРР). Це щорічний захід для керівників АРР зі всієї України, який проводить громадська організація “Центр реформ та місцевого розвитку”. Під час мітапу були оголошені результати конкурсу грантів для АРР на загальну суму 3 316 000 гривень. Ресурси будуть спрямовані на інституційний розвиток Агенцій, формування ефективних команд, підготовку проектних заявок та бізнес-планів, налагодження контактів з міжнародними партнерами та інвесторами.

Кошти на розвиток отримали Агенції регіонального розвитку Запорізької, Волинської, Полтавської та Кіровоградської  області.

Окрім цього, відбулася презентація нових проектів та програм інтегрованого розвитку територій. Керівник Центру реформ Андрій Гінкул зазначив, що нова освітня програма для проектних менеджерів територіального управління та розвитку окрім класичних методів передбачатиме коучинг і практичну підготовку проектних менеджерів і розвиткових проектів для конкретних територій. Це сприятиме вирішенню завдань зі створення нових робочих місць, забезпечить комфортні умови проживання на територіях і модернізацію їх інфраструктур.

Центр реформ та місцевого розвитку презентував інноваційний підхід щодо смарт-спеціалізації розвитку територій. Нова методологія отримала назву SMART Ukraine / “Смарт Україна”. Вона об’єднує та втілює найкращий український досвід та європейські практики аналізу та планування розвитку територій, навчання проектних менеджерів, підготовку розвиткових проектів.

На сьогодні в Україні створено 18 АРР у формі установ, які є ключовими елементами розвитку територій. АРР займаються, зокрема, розвитком бізнесу та інфраструктури, залученням інвестицій та інновацій, формуванням позитивного та SMARТ-іміджу регіону. Діяльність Агенцій сприяє підвищенню якості життя населення, активізації територіальної громади, залученню додаткових джерел фінансування на проекти територіального розвитку.

Досвідом розвитку регіонів поділилися:

  • Володимир Удовиченко — Президент ВГО “Клуб Мерів”
  • Олександр Мазурчак — Почесний президент Центру реформ та місцевого розвитку
  • Ігор Гужва — Державний науково-дослідний інститут інформатизації і економічного моделювання
  • Валентин Волошин — Агенція регіонального розвитку Закарпатської області
  • Лариса Пильгун — Українська асоціація оцінювання
  • Андрій Гінкул — ГО “Центр реформ та місцевого розвитку”

Агенції регіонального розвитку (АРР) — неприбуткові установи, створені з метою вирішення проблем розвитку територій, на основі партнерства між приватним, державним і громадським секторами.

Центр реформ та місцевого розвитку — громадська організація, заснована у 2007 році. Об’єднує фахівців в галузі місцевого та регіонального розвитку. Переважна більшість нових установ Агенцій Регіонального Розвитку в Україні створені з використанням методичних матеріалів, зразків документів, спеціалізованих заходів, рекомендацій та експертиз Центру.