Smart Ukraine

SMART-спеціалізація – це європейська модель територіального розвитку, яка об’єднує промисловий, освітній та інноваційний сектори з урахуванням унікальних переваг регіону та є частиною програми Європейської стратегії 2020.

Основний принцип SMART-спеціалізації полягає у створенні ресурсів і можливостей на основі унікальних промислових і галузевих структур і відповідної бази знань.

Концепція SMART-спеціалізації сприяє ефективному синергетичному використанню державних інвестицій. Підтримує регіони у розбудові їх інноваційного потенціалу, фокусуючи обмежені людські та фінансові ресурси на декількох конкурентоспроможних сферах з метою сприяння економічному зростанню.

В Україні новий порядок розробки регіональних стратегій розвитку та планів заходів щодо їх реалізації був затверджений урядом у листопаді 2018 року. Відтепер як мінімум одна стратегічна ціль регіональної стратегії має визначатися на основі SMART-спеціалізації. 

 SMART-спеціалізація – це основна умова доступу до фінансових європейських фондів.

Це політика солідарності, партнерства, програмування та інвестування.

Це процес заохочення лідерства і формування ефективної команди проектних менеджерів у регіонах на базі Агенцій регіонального розвитку, обласних адміністрацій і Центрів розвитку місцевого самоврядування.