Smart Ukraine

“Смарт Україна”:

розумна методика Стратегії регіонального розвитку

Спеціалізована платформа “Смарт Україна” / SMART-Ukraine – це інноваційна розробка команди Центру реформ та місцевого розвитку.

Понад 10 років Центр реформ та місцевого розвитку сприяє створенню в Україні ефективних систем сталого розвитку на рівні громад і територій.

Наша стратегічна мета – налагодити партнерство влади, громади і бізнесу, у відповідності до чинного законодавства і кращих європейських практик. Ми маємо готові інструменти і моделі розвитку територій, виконані проекти і доведені успішні історії в Україні в громадах, містах, регіонах.

З 2016 року ми працюємо над створенням АРР, які покликані забезпечити ефективну взаємодію влади, громади і бізнесу в процесі вирішення завдань і проблем регіонального рівня, які необхідні для створення комфортних і безпечних умов проживання громадян на території громад і областей.

Наша команда працює над написанням та реалізацією стратегічних документів, проектних пропозицій, бізнес-планів та інвестиційних проектів.

За участю експертів Центру реформ було розроблено:

 • Практичний посібник для українських міст та районів «Як створити життєздатну Агенцію місцевого розвитку».
 • План дій по розвитку туризму та нарощуванні потенціалу для Державного агентства України з туризму і курортів.
 • Стратегію туристичного розвитку міста Київ, включаючи маркетинг та плани дій.
 • Проект закону «Про основні принципи регіонального розвитку».
 • Правову концепцію Фонду Регіонального Розвитку, а також статутів Фонду та Агентства Регіонального Розвитку.
 • Проект Закону щодо енергозбереження.
 • Пакет проектів реформ регіонального розвитку (за результатами Проекту підтримки сталого регіонального розвитку, фінансованого ЄС).
 • Пропозиції реформ державних закупівель.
 • Проект поправок Земельного кодексу, що стосуютьсяаукціонівта передачі земельних ділянок, децентралізаціїбюджетута державних послугз пропозицій національного рівнядо місцевого рівня влади.
 • Ряд нормативних документів з оподаткування МСП.
 • Пропозиції для Глави Парламенту по 10 ключових секторних реформах та ін.

Наш наступний крок – впровадження в Україні методології смарт-спеціалізації під час підготовки планувальних документів і виконання проектів розвитку територій, областей і громад.

Зараз для регіонів є актуальною розробка Стратегії розвитку області на період до 2027 року у відповідності до «Порядку 
розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів з їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів», зі змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 959 від 14.11.2018.

Ми готові долучитися до розробки проекту Стратегії розвитку Вашої області із застосуванням методик і компонентів “SMART-спеціалізації”.

Будемо раді успішній співпраці!